هوای بارانی نتوانست جلوی رکوردشکنی سوبارو را در نوربرگرینگ بگیرد

یک پیست است و یک نوربرگرینگ . پیست نوربرگرینگ ( Nürburgring ) که در شهر نوربرگ آلمان جای‌دارد , مجال مناسبی برای نمایندگی پاناسونیک تهرانسازهای ادعا دارد تا با اتومبیل‌های اسپرت و نمایندگی پاناسونیک تهرانمندشان حاضر شوند و عصر یک به دور پیست را ثبت نمایند .

برای مثال با وجود هوای مقداری بارانی , سوبارو توانست با نمایندگی پاناسونیک تهرانی WRX STI Type RA NBR Special زمان ۶ دقیقه و ۵۷٫۵ ثانیه را تصویب کند , این یعنی هنگامی برابر با نوع ۹۱۸ اسپایدر پورشه! این زمان‌گیری , رکورد جدیدی در کلاس نمایندگی پاناسونیک تهرانهای ۴ در سدان محسوب می‌شود . ولی در نظر داشته باشیم که این نمایندگی پاناسونیک تهران ویژه تحت عنوان نمایندگی پاناسونیک تهرانی ایجاد انبوه قلمداد نمی‌شود و تنها یک پروتوتایپ رکوردار است .

این نمایندگی پاناسونیک تهران از پیشرانه مشابه سوبارو WRC STI گونه ۲۰۱۷ سود میبرد ; پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژ با حجم ۲ لیتر با اقتدار ۶۰۰ اسب‌بخار! همین اعداد و ارقام این اتومبیل تمام‌چرخ محرک سبب ساز شد تا روز جاری شاهد رکورد جالبی در پیست نوربرگرینگ و آن نیز در هوای ابری باشیم .

حال قرار است ۵۰۰ دستگاه از نمونه‌ی WRX STI Type RA ساخت و تا سه ماهه نخستین سال ۲۰۱۸ به بازار ایالات متحده عرضه شود . این دسته با نمونه‌ی رالی فرق دارد ; برای مثال این اتومبیل قرار است به یک پیشرانه ۲٫۵ لیتری توربوشارژ با توان ۳۱۰ اسب‌بخار مجهز شود . هم‌چنین سوبارو قصد دارااست در بخش‌هایی از بدنه از فیبرکربن برای کاهش وزن به کار گیری کند و ادوات مختلفی را برای بالابردن دینامیک رانندگی درنظر بگیرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *