لوگوهای متفاوت دستگاه لیزر گوگل در جشن و پای کوبی هالووین

لوگوهای مختلف گوگل در جشن و پای کوبی halloween

در این مطلب به لوگوهای گوناگون گوگل در سالیان گذشته در جشن هالووین می خرید دستگاه لیزر که گفتیم , ریشه این مراسم به جشن شامهِین گشوده میگردد . فامیل «سِلت» ( Celts ) که دو هزار سال پیش در منطقه ایرلند , بریتانیا و فرانسه کنونی معاش می کرده اند , سال جدید را طی روز اول نوامبر جشن و پای کوبی می گرفتند . این روز شاخصی برای نقطه پايان فصل‌تابستان و استارت فصل ظلمات و سوز و سرما به شمار میرفت . به علاوه , در‌این فصل , مرگ و میر بشر ها نیز بخش اعظم میشد .

آن‌ها یقین داشتند که شب پیشین از سال نو , مرزهای در میان عالم مادی و مرگ ( دنیای پس از مرگ ) کمرنگ می شود . به همین بهانه , سِلت ها شب ۳۱ اکتبر , مراسم نام برده را برگزار می کردند . باور بر این بود که در چنین هنگامی ارواح مردگان به زمین باز می گردند . به علاوه , آسیب دیدن محصولات زراعی هم سبب ساز میشد که سِلت ها گمان کنند کشیش ها به یاد حضور ارواح درین روز ها , می توانند پیش گویی بهتری نسبت به آتی داشته باشند .

این پیش بینی ها برای مردمی که متعلق به دنیای دنیوی دستگاه لیزر بودند , دلگرمی مهمی برای گذراندن فصل تاریک فصل زمستان به شمار میرفت . برای برپایی این مراسم , کشیش ها آتش هایی با حالت روحانی آماده می کردند و مردمان , محصولات کشاورزی همراه با حیوان‌ها را برای خدایان سلتیک قربانی می نمودند . دستگاه لیزر در طول این اتفاق افتاد , مردم لباس هایی که با به کارگیری از پوست و رمز حیوان‌ها تشکیل شده بود را به بدن می کردند و سعی داشتند طالع سایرافراد را برایشان بازگو نمایند .

زمانی که مراسم به نقطه نهایی می رسید , آنها مجدد حریق ها را شعله ور نموده تا بدین ترتیب , از مردم در قبال فصل‌زمستان حفظ شود . در چهلمین سال دستگاه لیزر بعد از آغاز دوره تازه , امپراتوری روم توانست بخش متعددی از قلمروی سِلت ها را تصرف کند . آنها در طول حکمرانی ۴۰۰ ساله خود در این مرزوبوم ها , دو مراسم رومی را با اتفاق افتاد سامهِین سِلت ها ادغام کردند . یکی‌از جشنواره رومی ها , «فِرالیا» اسم داشت . رومی ها در روزهای انتها اکتبر عبور از مرگ را گرامی می داشتند

جشن و پای کوبی دوم نیز برای گرامیداشت «پومونا» الهه میوه ها و درخت های روم برگزار می شد . علامت این الهه نیز یک سیب بود . ادغام آن با مراسم سِلت ها , احتمالا علت وجود جشن سیب در مراسم امروزی هالووین است .

۶۰۹ سال پس از ولادت مسیح و روز ۱۳ می , پاپ بونیفیس چهارم به خاطر گرامیداشت کشته شدگان راه و روش مسیحیت , مراسمی منحصر در لحاظ گرفت و آن را در کلیسای غربی برگزار کرد . بعدها پاپ گرِگوری سوم , این مراسم را گسترش بخشید و علاوه بر شهدا , تمام افراد مقدس را به آن وارد نمود . مورخ آن نیز از ۱۳ می به نخستین نوامبر منتقل شد . در قرن نهم میلادی , نفوذ مسیحیت در مرز و بوم سِلت ها توسعه یافت و این مراسم , کم کم جای رویدادهای کهن سلتیک ها را گرفت .

این کلیسا روز دوم نوامبر را برای بزرگداشت مرگ قرار داد . شواهد نشان می‌دهد که کلیسا قصد داشته جشن و پایکوبی سلتیک ها را با آیینی شبیه جایگزین کند . روز بزرگداشت مرگ همانند مراسم سامهِین , با آتش ها و جامه های تعجب آور به شکل قدیس ها , ملائکه و شیاطین برگزار می شد . این روز با نام «All – hallows» یا «All – hallowmas» نیز شناخته می‌شد ( انگلیسی وسط به معنای روز تمام مقدسات . ) شب پیشین از آن یعنی همان شب سامهِین , «All – hallows Eve» و در غایت «هالووین» امروزی نام گرفت .

ورود جشن و پایکوبی هالووین به ایالات متحده


برگزاری مراسم هالووین در حوزه‌ «New England» به یاد باورهای خشک سیستم پروتستان حکم دهنده در آن روزگار دستگاه لیزر ; با محدودیت های بسیاری مواجه بود . دستگاه لیزر این جشن در مری لند و مستعمرات جنوبی مضاعف شناخته شده تر بود . به حافظه باورهای فرقه های اروپایی و ساکن های آمریکا درباره پوشیدن خرقه و دیگر مورد ها , ورژن ای خاص و آمریکایی ار هالووین کم کم صورت گرفت .

در اول مراسم که رقص و آواز نیز در آن وجود داشت , مردم برداشت محصولاتشان را پای کوبی گرفته و قصه هایی در رابطه مرگ را برای یکدیگر توصیف می کردند . پیش گویی درباره آتی هم از دیگر برنامه ها به شمار می‌رفت . در جشن و پای کوبی های هالووینِ مستعمراتی , داستان سرایی در رابطه ارواح و دیگر کارهای خرافی نیز وجود داشت .

در اوایل قرن نوزدهم میلادی , جشنواره های سالانه پاییزی بخش اعظم فراگیر شدند . با این وجود هالووین همچنان در تمام نقاط مرز و بوم آمریکا برگزار نمی‌شد . در همین زمان ها , ایالات متحده پذیرای خیل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *